Sosiaali- ja terveydenhuollon tietojenkäsittely-yhdistys ry

Föreningen för informationsbehandling inom social- och hälsovården rf
Finnish Social and Health Informatics Association

STTY logo

pic_6.jpg

STTY:n yhteystiedot

Yhdistyksen hallitus 2019-2020

* Puheenjohtaja: Kristiina Häyrinen, kristiina.hayrinen(at)gmail.com
* Varapuheenjohtaja: Juha Mykkanen, juha.mykkanen(at)thl.fi
* Sihteeri: Pirjo Hilama, pirjo.hilama(at)essote.fi
* Tiedotus- ja jäsenvastaava, sähköpostilistojen ja jäsenrekisterin ylläpito, kotisivujen tunnukset: Ulla-Mari Kinnunen, ulla-  mari.kinnunen(at)uef.fi
* Rahastonhoitaja: Timo Ukkola, timo.ukkola(at)kuntaliitto.fi
* Markkinointivastaava: Laura-Maria Peltonen, laura-maria.peltonen(at)utu.fi
* Alpo Värri, alpo.varri(at)tuni.fi
* Persephone Doupi, persephone.doupi(at)thl.fi
* Sari Nissinen, sari.nissinen(at)ttl.fi

 

 

Koko hallitukselle voi lähettää sähköpostia yhteiseen postilaatikkoon: titityy_hallitus(at)stty.org

Sihteerin sähköpostiosoite on sihteeri(at)stty.org

Yhdistys käyttää jäsenien sisäiseen tiedottamiseen Sosiaali- ja terveydenhuollon tietotekniikan ja tiedonhallinnan tutkimuksen sähköpostilistaa SoTeTiTe-L.

 

Tulosta

Finnish Social and Health Informatics Association - FinnSHIA

Finnish Social and Health Informatics Association (FinnSHIA) is the national member society of the International Medical Informatics Association (IMIA) and the European Federation for Medical Informatics (EFMI).

Board members 2017-2018

* Chairman: Dr. Kristiina Häyrinen, kristiina.hayrinen(at)gmail.com
* Vice-chairman: Dr. Juha Mykkanen, juha.mykkanen(at)thl.fi
* Secretary: Ms. Pirjo Hilama, pirjo.hilama(at)essote.fi
* Information Officer: Dr. Ulla-Mari Kinnunen, ulla-mari.kinnunen(at)uef.fi
* Treasurer:  Mr Timo Ukkola, timo.ukkola(at)kuntaliitto.fi
* Responsible for marketing: Dr. Laura-Maria Peltonen, laura-maria.peltonen(at)utu.fi
* Dr. Alpo Värri, alpo.varri(at)tut.fi
* Dr. Persephone Doupi, persephone.doupi(at)thl.fi
* Dr. Sari Nissinen, sari.nissinen(at)ttl.fi

International representatives

* IMIA General Assembly: Sari Palojoki
* EFMI Council: Kristiina Häyrinen
* IMIA and EFMI Working Groups: see a list of FinnSHIA representative

Mailing address:
Finnish Social and Health Informatics Association,
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tulosta